Edukacinė išvyka į rašytojo Igno Šeiniaus gimtinę

Lapkričio 10 d. Širvintų r. Barskūnų pagrindinės mokyklos 1–2 ir 9–10 klasių mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Romos Vareikienės ir pradinių klasių mokytojos Kristinos Mikolajūnienės, vyko į rašytojo Igno Šeiniaus muziejų Bagaslaviškyje. Mokiniai klausėsi mokytojos Romos pasakojimo apie Igno Jurkūno-Šeiniaus gyvenimo ir kūrybos kelią, apie rašytojo sūnaus Irvio pagarbą tėvo gimtinei, apie kitų šio krašto kūrėjų indėlį į Lietuvos kultūros aruodą, domėjosi muziejuje esančiais eksponatais: nuotraukomis, albumais, knygomis, svarbių dokumentų kopijomis. Nemažai mokinių dėmesio sulaukė ir Bagaslaviškio mokyklos bei krašto istoriją ir kultūrą pristatanti muziejaus ekspozicija. Ir mažieji, ir vyresnieji atliko mokytojos parengtas užduotis. Išvykę iš muziejaus aplankė rašytojo gimtinę – Šeiniūnus.

Pažintis su Lietuvos sostine – Vilniumi

Rudens atotogos – puikus metas pažintinėms kelionėms po Lietuvą. Lapkričio 3 d. Širvintų r. Barskūnų pagrindinės mokyklos 7–8 klasių mokiniai, lydimi klasės auklėtojo M. Buinicko ir mokytojos V. Buinickos, vyko į Vilnių. Edukacinės išvykos tikslas – susipažinti su miesto architektūra, žymiausiais istoriniais, kultūriniais objektais.
Pirmasis aplankytas objektas – Vilniaus televizijos bokštas, kurio antena matoma išėjus į mokyklos kiemą, nes Vilniaus TV bokštas yra aukščiausias statinys mūsų šalyje. Oras buvo puikus, švietė saulė, tad vaizdas, pakilus į 165 m aukštyje esančią TV bokšto žiedinę dalį, 19 bokšto aukštą, buvo nepakartojams – buvo matomas visas Vilniaus miestas ir jo apylinkės.
Pasigrožėję miesto panorama, mokiniai vyko į Rasų kapines, kurios yra seniausios Vilniaus kapinės, įkurtos 1801 m. Klausydami istorijos mokytojo M. Buinicko pasakojimo, mokiniai susipažino su garsių žmonių, palaidotų Rasų kapinėse, gyvenimo istorijomis, uždegė atminimo žvakeles ant Nepriklausomybės Akto signataro J.Basanavičiaus kapo, ant J. Pilsudskio motinos ir jo širdies kapo.
Pirmoji pasauliniu mastu pripažinta Lietuvos kultūros vertybė yra Vilniaus senamiestis, kurio gatvių vingrumas ir pastatų architektūrinis savitumas užburia kiekvieną, atvykusį aplankyti Lietuvos sostinės. Pasivaikščioję po miestą mokiniai, daug pamatę, išgirdę ir sužinoję, vyko į namus.