Žemės dienos minėjimas Širvintų r. Barskūnų pagrindinėje mokykloje

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasaulinė Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20–21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.
2017-03-20 dieną mūsų mokykla paminėjo Tarptautinę „Žemės dieną“. Per penktą ir šeštą pamoką mokiniai ruošė savo darbus ir pristatymus, kuriuos pateikė mokyklos fojė pirmame aukšte visai mokyklai.

Savo darbais mokiniai norėjo akcentuoti savo rūpestį ir pagarbą Mūsų planetai- Žemei.

Geografijos, žmogaus saugos mokytojas Povilas Balesinovas