Seni daiktai prabyla

Gegužės 9 d. 1-4 klasės mokiniai su mokytojais vyko į integruotą edukacinę pamoką-ekskursiją ,,Seni daiktai prabyla“, vykusią Kėdainių krašto muziejuje. Tai vienas seniausių muziejų Lietuvoje, sukaupęs labai daug eksponatų.

Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su senoviniu apavu, senaisiais namų apyvokos daiktais, mokėsi kočioti lininį rankšluostį, matavosi medines klumpes. Bene didžiausią įspūdį vaikams paliko baldų komplektas iš žvėrių ragų ir Vinco Svirskio kryžių kolekcija.

Vaikščiodami po Kėdainių senamiestį, grožėjomės išlikusiais istoriniais pastatais, išvydome įspūdingą Jonušo Radvilos paminklą, apsilankėme Evangelikų liuteronų bažnyčioje ir Kunigaikščių Radvilų mauzoliejuje, kur sarkofaguose saugomi Jonušo Radvilos bei kitų šeimos narių palaikai.

K. Mikolajūnienė