Šv. Kalėdų belaukiant

Artėjant gražiausioms metų šventėms, gruodžio 22 d. mokyklos bendruomenė – mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, mokyklos darbuotojai – susirinko į Advento popietę. Susirinkusius pasveikino Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė Daiva Puzinienė ir Lina Jakštienė, mokytoja, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas.
Prie šventiškai papuoštos eglutės ir prakartėlės mokiniai pasakojo apie senuosius Advento vakarų papročius ir tradicijas, sekė pasakas, minė mįsles, dainavo dainas. Kita mokinių grupė parodė vaidinimą „Kūdikėlio Jėzaus gimimas“.
Labai džiugiai buvo sutiktas iš tolimųjų kraštų atkeliavęs Kalėdų senelis, kurį lydėjo mažasis nykštukas. Tiek mažieji, tiek vyresnieji mokiniai žaidė žaidimus, dainavo daineles, deklamavo eilėraščius ir džiaugėsi dovanomis. Išlydėję Kalėdų senelį, visi susirinko prie vaišių stalo ir dalindamiesi kalėdaičiu linkėjo vieni kitiems sveikatos, sėkmės ir laimės. Šventės dalyviai išvyko į namus džiugiai ir šventiškai nusiteikę, tikėdami, kad ateinantys metai bus dosnesni ir geresni.

Netradicinė pamoka ,,Kūčiukų kepimas“

Kūčios – šeimos šventė, kurios metu dėkojame Dievui ir gamtai už metų malones ir dosnumą, o artimiesiems – už paramą ir meilę. Vienas iš pagrindinių kūčių valgių – kūčiukai. Kūčiukai simbolizuoja agapę – meilės vakarienę, duonos kepalėlį protėvių vėlėms vaišinti.
Laukdamos šv. Kalėdų, pradinių klasių mokytojos Laima, Kristina ir Božena 1– 4 klasių mokiniams vedė netradicines pamokas apie Kūčių tradicijas ir kūčiukų kepimą.
Pamokų metu mokytojos supažindino mokinius su Kūčių tradicijomis, kalbėjo apie tradicinius Kūčių vakarienės patiekalus, vaikai sužinojo apie šio vakaro burtus ir tikėjimus. Svarbiausia pamokų dalis buvo kūčiukų kepimas: mokiniai maišė, minkė tešlą, pjaustė, dėliojo į skardas ir kantriai laukė, kol ant stalo garuos jų iškepti kūčiukai ir arbata. O kad laikas neprailgtų, žaidė liaudies žaidimus, minė mįsles, klausėsi pasakojimų.
Po pamokos kiekvienas mokinys namo parsinešė ne tik kūčiukų, bet ir receptą. Gal ir namuose pamėgins išsikepti, gal vaikai suburs šeimas nuoširdžiam bendravimui, Kalėdų prasmės ieškojimui, tradicijų puoselėjimui, o tėvai, savo ruožtu, užmirš skubėjimą, lėkimą ir pasiners į kalėdinį pasiruošimą kartu su savo vaikais.

Susitikimas su policijos pareigūne

Gruodžio 18 dieną įvyko susitikimas su Širvintų r. policijos bendruomenės pareigūne Ginta Čepiene. Ji kalbėjo su mokiniais apie tai, kas yra patyčios, kokios gali būti jų formos, aptarė vietas, kuriose dažniausiai gali vykti patyčios, įvardijo patyčių priežastis, pateikė skriaudžiamų mokinių ir skriaudėjų psichologines charakteristikas. Mokiniams buvo pateiktos rekomendacijos, kaip elgtis patiriant ar pastebėjus patyčias. Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, pareigūnė priminė, kad vaikams negalima žaisti su pirotechnikos gaminiais ir kokios gali būti skaudžios tų žaidimų pasekmės.

Įdomus susitikimas

Gruodžio 11 dieną Barskūnų pagrindinės mokyklos pradinukai sulaukė svečių: juos aplankė Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Virginijus Lukša ir inspektorė Giedrė Gulbinavičienė. Įdomiai papasakoję apie saugų elgesį ant užšalusių vandens telkinių, parodę filmuką, pareigūnai artėjančių švenčių proga palinkėjo mokiniams saugumo ir padovanojo spalvotų pamokų tvarkaraščių. Džiaugiamės, kad yra tokių tarnybų, kurios saugo ir primena, kaip turėtume elgtis, kad būtume saugūs.

Netradicinė pamoka, skirta Lietuvos kariuomenei pagerbti

Lapkričio 23 dieną Lietuvoje minima kariuomenės diena. Pradinių klasių mokytojos Božena ir Kristina kartu su savo mokiniais paminėjo šią dieną ir surengė netradicinę pamoką, skirtą Lietuvos kariuomenei pagerbti. Pamokos metu mokiniai buvo supažindinti su krašto apsaugos sistema, Lietuvos kariuomene ir kariuomenės istorija. Vyko kūrybinės dirbtuvės „Lietuvos karys“, kuriose mokiniai demonstravo savo kūrybiškumą Lietuvos kariuomenės tema. Netradicinė pamoka mokiniams labai patiko. Tikime, kad turininga, patraukli ir įdomi Lietuvos kariuomenės dienos netradicinė pamoka sustiprino mokinių pilietiškumo jausmą ir meilę Tėvynei.