Dviejų dienų stovykla

Paskutines mokslo metų dienas Širvintų r. Barskūnų pagrindinės mokyklos mokiniams buvo surengta dviejų dienų stovykla.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Agnė pasiūlė praleisti šiek tiek neįprastai ir išbandyti kažką naujo – šiaurietišką ėjimą. Birželio 5 dieną, pradinių klasių mokiniai bei vyresni mokiniai, šiek tiek atitrūkę nuo mokslo ir darbų rutinos išmėgino savo jėgas bei gilino žinias apie šiaurietišką ėjimą. Neįprastą užsiėmimą vedė  Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas Arvydas Raskilas. 

Skaityti toliau

Integruota Geografijos ir Biologijos pamoka ne klasėje

Šių metų Gegužės 17 dieną 5-8 klasių mokiniai kartu su dalykų mokytojais vyko į geografijos ir biologijos  bei gamtos ir žmogaus integruotą pamoką, kuri vyko Trakų rajono Varnikų pažintiniame take.

Vienas įdomiausių lankytinų objektų – Varnikų botaninio, zoologinio draustinio 3,5 km ilgio pažintinis takas, vedantis per Ilgelio pelkę, kurio maršrutas susideda iš 10 informacinių stotelių.  Šis pažintinis takas leidžia pamatyti gražiausias bei sunkiai prieinamas draustinio vietas, suteikti lankytojams žinių apie gamtą, vietos kraštovaizdžio ypatumus, su jais susijusią žmonių veiklą; besimokantiems pagilinti įvairių dalykų žinias. Takas padeda nukreipti lankytojų srautus bei saugoti gamtą nuo nekontroliuojamo jos lankymo.

Mokiniai atliko užduotis gamtoje, galėdami pamatyti objektus, gamtą bei jos elementus. Šios pamokos metu buvo siekiama, kad mokiniai galėtų pamatyti juos supančią gamtą. Toks mokymasis padeda geriau įsisavinti žinias, negu mokymasis iš vadovėlių mokykloje.

Povilas Balesinovas

,,Aš širdyje labai myliu savo mamą“

       Gegužė… Svaigina trapi lapija, geltonais žiedais puošiasi klevai, skleidžia pumpurus obelų sodai, įvairiausiais balsais čiulba paukščiai, o visa žemė pradeda puoštis mažomis saulytėmis— pienėmis. Ir visas šis gamtos grožis tarsi skirtas pagerbti brangiausiam mūsų gyvenime žmogui — mamai.

      Gegužės 5  dieną mokykloje vyko sveikinimų koncertas, skirtas paminėti  vienai gražiausių pavasario švenčių — Motinos  dienai. Penktadienio popietę šventiškai pasipuošusios mokinių mamytės gausiai susirinko į mokyklą. Koncertas prasidėjodaina ,,Aš širdyje labai myliu savo mamą“, kurią palydėjo audringi aplodismentai. Nuostabiai dainavo  ir mažieji atlikėjai, ir vyresni mokiniai. Giliai į širdį skverbėsi vaikų deklamuojamos eilės.Mamytės džiaugėsi nuoširdžiais sveikinimų žodžiais, klausėsi dainelių, smuiko  grojimo, grožėjosi šokiais. Ypatingai viešnias pralinksmino vyresniųjų klasių berniukų atliekama šokio parodija.

      Renginio pabaigoje mokiniai įteikė  mamoms gėles bei savo rankomis pagamintas dovanėles. Pasibaigus šventei, mamytės  buvo pakviestos maloniai pabendrauti prie arbatos puodelio.

  Dorotėja, 6 klasė

Akcija ,,Ar tu plauki?“

Gegužės 12 d. Širvintų r. Barskūnų pagr. mokyklos 5-10kl. mokiniai dalyvavo antrus metus iš eilės vykdomoje akcijoje ,,Ar tu plauki?“. Šią akciją siekiama atkreipti tėvų ir visuomenės dėmesį, kad vaiko mokėjimas plaukti, saugiai egtis vandenyje ir prie vandens – viena iš pagrindinių prevencijos priemonių.
Mokiniai noriai sutiko dalyvauti šioje akcijoje. Po užsiėmimo vandenyje mokiniai gavo pažymėjimus su baseino trenerio užpildytu vertinimu ir komentarais. Mokiniai į mokyklą grįžo labai patenkinti, jog įsivertino savo gebėjimus plaukti.
Mokinius lydėjo kūno kultūros mokytoja Julita Meškutavičiūtė ir lietuvių kalbos mokytoja Ligita Kizina.

Seni daiktai prabyla

     Gegužės 9 d. 1-4 klasės mokiniai su mokytojais vyko į integruotą edukacinę pamoką-ekskursiją ,,Seni daiktai prabyla“, vykusią Kėdainių krašto muziejuje. Tai vienas seniausių muziejų Lietuvoje, sukaupęs labai daug eksponatų.

    Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su senoviniu apavu, senaisiais namų apyvokos daiktais, mokėsi kočioti lininį rankšluostį, matavosi medines klumpes. Bene didžiausią įspūdį vaikams paliko baldų komplektas iš žvėrių ragų ir Vinco Svirskio kryžių kolekcija.

    Vaikščiodami po Kėdainių senamiestį, grožėjomės išlikusiais istoriniais pastatais, išvydome įspūdingą Jonušo Radvilos paminklą, apsilankėme Evangelikų liuteronų bažnyčioje ir Kunigaikščių Radvilų mauzoliejuje, kur sarkofaguose saugomi Jonušo Radvilos bei kitų šeimos narių palaikai.

K. Mikolajūnienė

Švarinimo akcija „Darom“

2017 m. balandžio 21 d. mūsų mokyklos mokytojai, mokiniai, jų tėveliai bei blogo oro nebūgę Barskūnų kaimo gyventojai susirinko į pilietiškumo „pamoką“ – švarinimo akciją „Darom“. Akcijos metu buvo tvarkoma mokyklos teritorija, kaimo pakelės ir apleistos kaimo vietos. Džiugu, kad nemažai kaimo gyventojų prisijungė prie šios iniciatyvos tvarkydami teritoriją šalia savo namų.  Nuoširdžiai dėkoju visiems, prisidėjusiems prie Barskūnų kaimo aplinkos gražinimo ir meilės savam kraštui puoselėjimo.

Širvintų r. Barskūnų pagrindinės mokyklos direktorė
Lada Kriščiūnienė