Istorijos pamoka „Vasario 16–osios Akto pasirašymo aplinkybės“

Pasitikdami Lietuvos valstybės 101-ąsias atkūrimo metines, mūsų mokyklos 6–10 klasių mokiniai su istorijos mokytoju Marijan Buinicku vyko į Signatarų namus Vilniuje į edukacinį užsiėmimą ,,Vasario 16–osios Akto pasirašymo aplinkybės“. Signatarų namai – istorijos ir architektūros paminklas, kuriame 1918 metų vasario 16 dieną buvo pasirašytas Nepriklausomos Lietuvos Valstybės Atkūrimo Aktas. Muziejuje mokiniai susipažino su medžiaga, pasakojančia apie Lietuvos kelią į valstybingumą nuo XIX a. antros pusės iki lemtingojo Vasario 16-osios Akto pasirašymo. Dalyvaudami edukaciniame užsiėmime mokiniai apsilankė Nepriklausomybės Akto pasirašymo kambaryje, išgirdo signatarų atsiminimų ištraukas apie Akto pasirašymą, išnagrinėjo laikraščio „Lietuvos aidas“ 1918 m. vasario 19 d. numerio, kuriame buvo paskelbtas Vasario 16-osios Aktas, pirmąjį puslapį, sužinojo, kurie asmenys turėjo didžiausią įtaką pasirašant Nepriklausomybės Aktą.