Netradicinė istorijos pamoka

Širvintų r. Barskūnų pagrindinės mokyklos 9–10 klasių mokiniai su istorijos vyr. mokytoju M. Buinicku rugsėjo 22 dieną vyko į Paberžę (Vilniaus r.), kur vyko pilietinė akcija Lietuvos žydų genocido aukų dienai paminėti.
Nuvykę į Paberžę, mokiniai aplankė žydų sušaudymo vietą ir prie paminklinio akmens klausėsi mokytojo pasakojimo apie įvykius, pakeitusius žydų tautos likimą. Mokytojas pasakojo remdamasis ne tik rašytiniais šaltiniais, bet atsiminimais žmonių, karo metais gyvenusių tose apylinkėse. Sukalbėję maldą už žuvusius, uždegę žvakutes, žydų kapines papuošė trispalvėmis vėliavomis.
Ši istorijos pamoka, vykusi netradicinėje aplinkoje, kai galima gyvai prisiliesti prie istorijos, geriausiai ugdo jaunų žmonių pilietiškumą.