Netradicinė pamoka ,,Kūčiukų kepimas“

Kūčios – šeimos šventė, kurios metu dėkojame Dievui ir gamtai už metų malones ir dosnumą, o artimiesiems – už paramą ir meilę. Vienas iš pagrindinių kūčių valgių – kūčiukai. Kūčiukai simbolizuoja agapę – meilės vakarienę, duonos kepalėlį protėvių vėlėms vaišinti.
Laukdamos šv. Kalėdų, pradinių klasių mokytojos Laima, Kristina ir Božena 1– 4 klasių mokiniams vedė netradicines pamokas apie Kūčių tradicijas ir kūčiukų kepimą.
Pamokų metu mokytojos supažindino mokinius su Kūčių tradicijomis, kalbėjo apie tradicinius Kūčių vakarienės patiekalus, vaikai sužinojo apie šio vakaro burtus ir tikėjimus. Svarbiausia pamokų dalis buvo kūčiukų kepimas: mokiniai maišė, minkė tešlą, pjaustė, dėliojo į skardas ir kantriai laukė, kol ant stalo garuos jų iškepti kūčiukai ir arbata. O kad laikas neprailgtų, žaidė liaudies žaidimus, minė mįsles, klausėsi pasakojimų.
Po pamokos kiekvienas mokinys namo parsinešė ne tik kūčiukų, bet ir receptą. Gal ir namuose pamėgins išsikepti, gal vaikai suburs šeimas nuoširdžiam bendravimui, Kalėdų prasmės ieškojimui, tradicijų puoselėjimui, o tėvai, savo ruožtu, užmirš skubėjimą, lėkimą ir pasiners į kalėdinį pasiruošimą kartu su savo vaikais.