Lenkijos Nepriklausomybės minėjimas

2018-ieji metai yra ypatingi Lietuvos ir Lenkijos valstybėms, kurias sieja istorija, kultūra, politika, kurios mini valstybių atkūrimo šimtmečius. Šūkis ,,Už jūsų ir mūsų laisvę“ skambėjo per šimtmečius, pradedant nuo sukilimo prieš carizmą iki ,,Solidarumo“ Lenkijoje ir Sąjūdžio Lietuvoje. Lapkričio 8 d. mūsų mokykloje buvo gražiai paminėtas atkurtos Lenkijos Respublikos nepriklausomybės 100-metis – nacionalinė šventė Lenkijoje, kuri švenčiama lapkričio 11- ąją. Minėjime dalyvavo svečiai, tėvai, mokytojai ir mokiniai. Širvintų rajono savivaldybės mero pavaduotoja I. Vasiliauskienė pasveikino susirinkusius su švente, pasidžiaugė, kad dvi tautos tais pačiais metais švenčia svarbius jubiliejus, įteikė mokyklai dovanų. L. Jakštienė, mokytoja, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas, pasveikino visus su švente, priminė lietuvių ir lenkų tautų, sunkų kovos kelią dėl savo laisvės ir nepriklausomybės. Istorijos mokytojas M. Buinickas supažindino su svarbiausiais istoriniais įvykiais siekiant nepriklausomybės. Šventiniame koncerte šoko mūsų mokyklos mergaičių ir pradinių klasių mokinių šokių kolektyvai (vadovė mokytoja K. Mikolajūnienė). Renginio svečiai – Vilniaus r. Rudaminos ansamblio ,,Rudamianka“ nariai – smagiai grojo, dainavo patriotines dainas, skaitė eiles. Nuoširdžiai visiems dėkojame.