Veiksmo savaitė be patyčių 2017

Kovo 20-26 dienomis visoje Lietuvoje jau aštuntą kartą vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Daugiau nei tūkstantis Lietuvos ugdymo įstaigų, kelios dešimtys partnerių ir palaikančių organizacijų, pilietiškų žmonių savo veiklomis sutelkė visuomenės dėmesį į patyčių problemą, dalinosi efektyviomis patyčių prevencijos patirtimis ir skatino kiekvieną prisidėti, kad mūsų visuomenėje mažėtų patyčių ir dėl jų kenčiančių žmonių.

Mūsų mokykla taip pat dalyvavo šioje akcijoje. Buvo panaudota visa rekomendacinė medžiaga mokiniams, jų tėvams ir pedagogams, visi supažindinti su prevenciniu ir intervenciniu tvarkos aprašu, kad dirbantys mokykloje žinotų, ką daryti pamačius smurtą ar patyčias.

Labai džiugu, kad mokykloje apsilankė Širvintų r. policijos komisariato atstovės O. Fedotova ir G. Čepienė. Pravedė gražią paskaitą apie patyčias, rodė filmukus, diskutavo. Vaikams buvo labai įdomu ir naudinga.

Visą savaitę mokiniai galėjo  siųsti laiškelius į paruoštą „Gerumo dėžutę”. Žmonių humaniškumas ir dvasingumas yra bene didžiausios priemonės, galinčios padėti spręsti vaikų užgauliojimo problemą.