Istorijos pamoka „Vasario 16–osios Akto pasirašymo aplinkybės“

Pasitikdami Lietuvos valstybės 101-ąsias atkūrimo metines, mūsų mokyklos 6–10 klasių mokiniai su istorijos mokytoju Marijan Buinicku vyko į Signatarų namus Vilniuje į edukacinį užsiėmimą ,,Vasario 16–osios Akto pasirašymo aplinkybės“. Signatarų namai – istorijos ir architektūros paminklas, kuriame 1918 metų vasario 16 dieną buvo pasirašytas Nepriklausomos Lietuvos Valstybės Atkūrimo Aktas. Muziejuje mokiniai susipažino su medžiaga, pasakojančia apie Lietuvos kelią į valstybingumą nuo XIX a. antros pusės iki lemtingojo Vasario 16-osios Akto pasirašymo. Dalyvaudami edukaciniame užsiėmime mokiniai apsilankė Nepriklausomybės Akto pasirašymo kambaryje, išgirdo signatarų atsiminimų ištraukas apie Akto pasirašymą, išnagrinėjo laikraščio „Lietuvos aidas“ 1918 m. vasario 19 d. numerio, kuriame buvo paskelbtas Vasario 16-osios Aktas, pirmąjį puslapį, sužinojo, kurie asmenys turėjo didžiausią įtaką pasirašant Nepriklausomybės Aktą.

Išvyka į Vilniaus bastėją

Vasario 15 dieną pradinių klasių mokiniai, pasinaudodami kultūros paso paslaugomis, vyko į edukacinį užsiėmimą ,,Vilniaus bastėjos bazilikas ir kitos legendos“, kuris vyko autentiškame kultūros bei istorijos objekte – Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje. Žaismingomis formomis, naudojant įvairius metodus bei žiūrint į realią Vilniaus panoramą, buvo prisiminta Vilniaus įkūrimo – Geležinio vilko legenda, vaikai sužinojo bastėjoje sklandančią legendą apie savanaudę mergaitę, kuri ir dabar įkalinta bastėjos požemių šulinyje. Antroje užsiėmimo dalyje vaikai susipažino su pagrindiniu bastėjos akcentu – mitine būtybe bazilisku. Naudojant interaktyvų terminalą, buvo pademonstruoti skirtingi bazilisko įsivaizdavimo ir vaizdavimo pavyzdžiai. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai spalvino vieną pasirinktą legendos personažą. Užsiėmimo vadovas edukacinę programą baigė trumpa ir žaisminga refleksija.

Pamokos „Lietuva – tai aš, Lietuva – tai mes“

Vasario 15 d. mokykloje vyko integruotos lietuvių kalbos, matematikos, anglų kalbos ir istorijos pamokos „Lietuva – tai aš, Lietuva – tai mes“, kurias vedė mokytojos V. Kvakšienė, L. Jakštienė ir R. Vareikienė. Mokinių laukė įdomios, netradicinės užduotys, kurios tikrino ne tik žinias, bet gebėjimą bendrauti, bendradarbiauti, kūrybingai atlikti užduotis, greitai surasti reikalingą informaciją. Mokiniai dirbo grupėmis, atlikdami užduotis naudojosi kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais.

Širvintų r. PK bendruomenės pareigūnės Gintos Čepienės paskaita. „Junkis pagarbiai ir atsakingai: Įsidėmėk. Patikrink. Pagalvok.“