Įdomi edukacinė pamoka Kernavės muziejuje

Sausio 9 dieną pradinukai ir priešmokyklinukai, lydimi mokytojų Valerijos ir Laimos, lankėsi Kernavės muziejuje ir dalyvavo edukacinėje pamokoje „Viru viru košę“, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.
Vaikai keliavo į tolimą praeitį, kai puodų dar nebuvo. Susipažino su archeologinių tyrimų rezultatų pagrindu atkurta akmens amžiaus stovyklaviete, darbo įrankiais ir jų kaita, verslais ir gyvenimo būdu. Sužinojo, kaip žmonės gyveno gamtos prieglobstyje, ką jie rinko, kaip medžiojo.
Pagyveno palapinėje, pajuto, kokia medžiaga yra molis, lipdė iš jo puodus. Vaikai laikė rankose tai, ką lietė mūsų protėvių rankos – medį, akmenį, titnagą, molį, ragą, kaulą, odą. Paskui apžiūrėjo pirmuosius medžioklės ir žvejybos įrankius, pasimatavo rūbus, pasiūtus iš odos. ,,Prakalbino“ daugybę daiktų ir suvokė, kad priešistorė buvo ilgas ir sunkus etapas, vedęs mus į šiuolaikinę civilizaciją. Labai linksmi ir daug sužinoję, grįžome į namus.