Mokiniai mokėsi marginti velykinius kiaušinius vašku

2017 m. kovo 30 d. mūsų mokykloje lankėsi  Maišiagalos tradicinių amatų centro atstovės. Pradinių klasių mokiniai ir visi kiti norintys turėjo galimybę pasimokyti kaip dažyti velykinius margučius vašku. Mokiniai turėjo labai įdomią pamoką ir ne tik įgijo naujų žinių, bet ir savo tėvelius nudžiugino pačių margintais kiaušiniais.Dar kartą dėkojame  Maišiagalos tradicinių amatų centrui už puikiai praleistą laiką ir naują patirtį!

Pradinukai apsilankė Valdovų rūmuose

Kovo 28 dieną pradinukai su mokytojomis Kristina ir Božena apsilankė Valdovų rūmuose ir sužinojo apie Lietuvos praeitį, jos formavimąsi, Didžiųjų Kunigaikščių gyvenimą ir kasdienybę.

Keliaudami po archeologinę ekspoziciją, pamatėme autentiškų mūrų liekanas, išgirdome istorijų apie kitą iškilią Lietuvos asmenybę – Didįjį Kunigaikštį Gediminą.

Pasitelkę Geležinio Vilko legenda, išsiaiškinome, kurie faktai joje išgalvoti, o kurie – tikri. Naudodami šešėlių teatro lėles ir patys tapę legendiniais veikėjais, vieni kitiems suvaidinome Vilniaus miesto įkūrimo legendą bei pasigaminome popierinius suvenyrus su legendos personažais.

Kristina Mikolajūnienė

Veiksmo savaitė be patyčių 2017

Kovo 20-26 dienomis visoje Lietuvoje jau aštuntą kartą vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Daugiau nei tūkstantis Lietuvos ugdymo įstaigų, kelios dešimtys partnerių ir palaikančių organizacijų, pilietiškų žmonių savo veiklomis sutelkė visuomenės dėmesį į patyčių problemą, dalinosi efektyviomis patyčių prevencijos patirtimis ir skatino kiekvieną prisidėti, kad mūsų visuomenėje mažėtų patyčių ir dėl jų kenčiančių žmonių.

Mūsų mokykla taip pat dalyvavo šioje akcijoje. Buvo panaudota visa rekomendacinė medžiaga mokiniams, jų tėvams ir pedagogams, visi supažindinti su prevenciniu ir intervenciniu tvarkos aprašu, kad dirbantys mokykloje žinotų, ką daryti pamačius smurtą ar patyčias.

Labai džiugu, kad mokykloje apsilankė Širvintų r. policijos komisariato atstovės O. Fedotova ir G. Čepienė. Pravedė gražią paskaitą apie patyčias, rodė filmukus, diskutavo. Vaikams buvo labai įdomu ir naudinga.

Visą savaitę mokiniai galėjo  siųsti laiškelius į paruoštą „Gerumo dėžutę”. Žmonių humaniškumas ir dvasingumas yra bene didžiausios priemonės, galinčios padėti spręsti vaikų užgauliojimo problemą.

Gerbiami mokinių tėveliai, mokytojai ir visi rėmėjai

Nuoširdžiai dėkojame Jums, už praėjusiais metais skirtą 2 procentų pajamų mokesčio paramą mokyklai ir maloniai prašome visus, galinčius skirti du procentus pajamų mokesčio paramą, ją skirti Širvintų r. Barskūnų pagrindinei mokyklai.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Paramos ir labdaros įstatymu, galite teikti paramą neatvėrę piniginės. Kiekvienas Lietuvos pilietis iki 2 proc. valstybei sumokėto gyventojų pajamų mokesčio gali paskirti pasirinktai organizacijai.

Parama iš gyventojų pajamų mokesčio teikiama pateikus prašymą Valstybinei mokesčių inspekcijai iki 2017 metų gegužės 1 d. Prašymas yra nustatytos formos FR0512. Jo pateikimo būdai šie:

• Elektroniniu būdu (per naudojamo elektroninio banko prieigą) adresu: http://deklaravimas.vmi.lt;
  • Užpildytą prašymo formą galite tiesiogiai įteikti savo gyvenamos vietos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritorinio skyriaus darbuotojui;
  • Voką su užpildyta prašymo forma galite išsiųsti paštu savo gyvenamosios vietos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritoriniam skyriui.

Rekvizitai 2% paramai:

• Paramos gavėjo tipas: 2
  • Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas): 190363326

Dėkojame visiems, jau skyrusiems paramą mokyklai.2 proc

Žemės dienos minėjimas Širvintų r. Barskūnų pagrindinėje mokykloje

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasaulinė Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20–21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.
2017-03-20 dieną mūsų mokykla paminėjo Tarptautinę „Žemės dieną“. Per penktą ir šeštą pamoką mokiniai ruošė savo darbus ir pristatymus, kuriuos pateikė mokyklos fojė pirmame aukšte visai mokyklai.

Savo darbais mokiniai norėjo akcentuoti savo rūpestį ir pagarbą Mūsų planetai- Žemei.

Geografijos, žmogaus saugos mokytojas Povilas Balesinovas

KOVO 11-OSIOS MINĖJIMAS

Šiandien (kovo 9 dieną) mokykloje minėjome vieną svarbiausių Lietuvai dienų – Kovo 11-ąją.
Minėjime dainas, skirtas Lietuvai, atliko mergaičių choras, vadovaujamas mokytojos Jūratės Aniukštienės, ir patys mažiausieji – ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai, nedrąsiai, tačiau paskyrė šiai šventei dainelę „Tuk, širdele“, kuriems padėjo pasiruošti mokytoja Valerija Buinicka ir Ligita Kizina.

Skaityti toliau

Išvyka į energetikos ir technikos muziejų

2017 m. kovo 8 d. mokinių grupė, lydima socialinės pedagogės Sandros ir biologijos mokytojos Anos, išvyko į Energetikos ir technikos muziejų Vilniuje. Muziejuje mokiniai apžiūrėjo septynias veikiančias ekspozicijas – energetikos, transporto, Vilniaus pramonės, „Pagaminta Vilniuje“; interaktyvi mokslo,  „Dujos Lietuvoje“; vėjo ir saulės energetikos. Buvo įdomi ir netradicinė diena, kupina įspūdžių ir technologijų.