Projektas „Sportuojantis žmogus – sveikas žmogus“

Širvintų r. Barskūnų pagrindinė mokykla dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiojoje programoje ir gavo finansavimą projektui „Sportuojantis žmogus – sveikas žmogus“.
Baigiantis vasaros atostogoms, rugpjūčio 28–30 dienomis, pradinių klasių ir 5–10 klasių mokiniai dalyvavo stovykloje „Sportuojantis žmogus – sveikas žmogus“.
Pirmąją stovyklos dieną mokiniai susipažino su trijų dienų stovyklos dienotvarke ir sveikuoliškai papusryčiavę nuskubėjo į mokyklos stadioną. Mokiniai aktyviai sportavo, žaidė judriuosius žaidimus, ir tik prapliupęs lietus privertė bėgti į mokyklą. Bet tai nesugadino puikios mokinių nuotaikos, jie ir toliau noriai žaidė stalo žaidimus, žiūrėjo filmą užkandžiaudami vaisių asorti.
Antroji stovyklos diena buvo saulėta ir šilta, tad mažieji stadione žaidė judriuosius žaidimus, rungtyniavo estafetėse. Vyresnieji šią dieną vyko į Vilnių, į didžiausią Europoje batutų parką „Skypark“. Kelios valandos praleistos batutų parke prabėgo nepastebimai. Mokiniai, gerai pailsėję ir puikiai nusiteikę, grįžo į mokyklą. Važiuodami dalinosi įspūdžiais, pasakojo apie puikiai praleistą laiką. Sveikai ir skaniai papietavę keliavo namo.
Trečiąją dieną į batutų parką keliavo pradinukai. Likusieji mokykloje laiką leido stadione, kur žaidė futbolą, tinklinį, vėliau rungėsi prie teniso stalo ir bandė išsiaiškinti, kuri komanda yra stipriausia. Ir jiems tai pavyko puikiai! Iš Vilniaus sugrįžę pradinukai prie pietų stalo dalinosi patirtais įspūdžiais.
Stovykloje vykę renginiai buvo įdomūs ir patrauklūs mokiniams, nes vaikai daug judėjo, sveikai maitinosi, tad nekantriai laukia kitų išvykų, susitikimų, varžybų. Stovyklautojai suprato, kad augančiam vaikui labai svarbu sportuoti, sveikai maitintis, patirti teigiamų emocijų.

Projekto koordinatorė J. Meškutavičiūtė