Kelionė į Valdovų rūmus

Rugsėjo 20-22 dienomis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyko mokinių, mokytojų ir muziejininkų edukacijos festivalis „Puelli Magni Ducatus Lituaniae“ („Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vaikai“). Renginio tema — pilietinis identitetas, daugiakultūriškumas ir istorinė LDK bei Abiejų Tautų Respublikos patirtis, bendros kultūrinės vertybės.
Maišiagalos amatų centro dėka į festivalio metu organizuojamus edukacinius renginius buvo pakviesti ir mūsų mokyklos mokiniai. Jų laukė malonūs kuratoriai ir dviejų dalių programa: edukacinis užsiėmimas grupei ir pažintinis žaidimas Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijoje. Pirmiausia vyresnių klasių mokiniai susipažino su valstybine Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės simbolika bei heraldika ir galėjo pasidaryti asmeninę herbinę taurę. Tuo tarpu jaunesni jų draugai klausėsi muzikos, domėjosi senaisiais muzikos instrumentais.
Po pertraukėlės prasidėjo edukacinis žaidimas. Žaidimo dalyviai vaikščiodami po Valdovų rūmus turėjo galimybę susipažinti su čia saugomais eksponatais, archeologiniais radiniais, iškiliomis asmenybėmis bei Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro buitimi. Patys kantriausi ir smalsiausi galėjo pasigaminti Žygimanto Augusto laikų knygos odiniais viršeliais antspaudų.