Raudonojo obuolio šventė

Kai nukrenta paskutiniai medžių lapai ir išskrendantys paukščiai paskutinį kartą pamoja sparnais, supranti, kad tikrai jau ruduo. Dosnusis ruduo apdovanojo mus gėrybėmis. Penktadienį mokyklos bendruomenę pakvietėme į „Raudonojo obuolio“ šventę. Pertraukų metu šurmuliavo mugė, kur galėjai nusipirkti ne tik obuolių, bet ir pyragų, sausainių ir kitų skanėstų, pagamintų iš obuolių. Po pamokų rudeniškai papuoštoje
lauko scenoje vyko šventė, kurios metu kiekviena klasė pristatė pasirodymus: vieni šoko, kiti liaudies išmintimi dalijosi, treti susirinkusiųjų sveikata rūpinosi. Šventės dalyviai, paragavę obuolių kompoto, daug sužinoję, dar ilgai dalijosi įspūdžiais.

Nuotaikingos pamokos „Vikingų kaime“

Spalio 12 dieną pradinių klasių mokiniai pasinaudodami kultūros paso paslaugomis, dalyvavo Vikingų kaime edukaciniame vaidmenų žaidime ,,Protėvių virtuvė“. Pirmiausia atvykusius vaikus pasitiko senovinio kaimo šeimininkai. Visus dalyvius aprėdę senoviniais rūbais, kartu su vaikais leidosi ieškoti senosios baltų praeities. Vaikai domėjosi, kokį maistą žmonės valgė prieš daugelį metų, kaip jį gamino ir saugojo.Mokiniai dirbo grupėmis, kiekviena turėjo atlikti jai paskirtus įvairius darbus – nuo grūdų malimo iki blynų kepimo ant ugnies, menės papuošimo puotai. Kai viskas buvo parengta, vyko viduramžių puota, kurios metu edukatorė pasakojo istorijas, visi kartu dainavo liaudies daineles.

Karjeros diena „Renkuosi Mokytojo profesiją“

Spalio 5 dieną Širvintų r. Barskūnų pagrindinėje mokykloje vyko karjeros diena „Renkuosi Mokytojo profesiją“. Rengdamiesi karjeros dienai, mokiniai su dalykų mokytojais aptarė pamokų temas, tikslus ir uždavinius, parengė pamokų planus, todėl šią dieną 9–10 klasių mokiniai drąsiai vedė pamokas, budėjo mokykloje pertraukų metu, lydėjo mokinius į valgyklą. Mokytojai ne tik įdėmiai stebėjo jaunųjų kolegų darbą, domėjosi, kaip sekasi, bet ir patys pabuvo mokinių vietoje – dalyvavo pamokose. Po paskutinės šventinės pamokos – mokinių koncerto ir sveikinimų mokytojams – vyko karjeros dienos aptarimas. Jaunieji mokytojai pasidalijo įspūdžiais, įsivertino savo darbą, o mokytojai dėkojo mokiniams už įdomią šventinę dieną.

Rugsėjo  29 dieną mūsų mokyklos   mokinės  Dovilė Rudokaitė, Adriana Žilinskaitė, Sabina Voitkevič, Ivona Voitkevič, Roneta Sabiunaitė, Darija Matulionytė, Mažena Voitkevič ir mokytoja Kristina Mikolajūnienė kartu su Jauniūnų seniūnija dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro organizuojamoje Širvintų Rudens šventėje ,,Derliaus kraitė“. Dėkojame mokytojai ir mokinėms už sėkmingą pasirodymą.