Mokomės kitaip

Lapkričio 22 d. edukacinį užsiėmimą mūsų mokyklos pradinukams vedė šaunioji edukatorė Judita Korsakienė iš VšĮ „Vikingų kaimas“. Užsiėmimo metu vaikai sužinojo, kada ir kaip atsirado popierius ir raštas, mokėsi gaminti popierių ir skirtukus knygoms.

Renginys yra Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos vykdomo  projekto „Atverkime vartus galimybei bendrauti, pažinti literatūrą ir atrasti save“ dalis. Projektą  finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Gailestingumo pamokos

Lapkričio 6 d. mokykloje vyko Pyragų diena. Pinigus (55 Eur), kurie buvo gauti pardavus skanumynus ir kuriuos paaukojo mokyklos darbuotojai, skyrėme pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise besigydantiems ligoniams.

Lapkričio 15 d. 5–10 klasių mokinių grupė su tikybos mokytoja Valerija Buinicka aplankė pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisą Vilniuje. Susitikimo metu mokiniai išklausė hospiso darbuotojos Anetos Gurnevič pasakojimo apie hospiso misiją, idėją, atsiradimo istoriją. Hospiso savanorė sakė: ,,Kuo daugiau atiduodame, tuo daugiau sugrįžta“. Mokiniai  prašydami Švenčiausios Mergelės Marijos apsaugos, globos ir užtarimo, dalyvavo Aušros Vartų Gailestingumo Motinos atlaiduose, kurie buvo skirti vaikams ir mokytojams.

Išvykos, kurią galima pavadinti kaip Gailestingumo pamoka, metu vaikai susimąstė apie gyvybės dovaną ir kiekvieną akimirką, kurią reikią branginti, apie pagalbą ir atjautą silpnesniam, kenčiančiam ir apie dalijimosi džiaugsmą.

Tolerancijos diena

Lapkričio 16-ąją mokykloje vyko renginiai, skirti Tarptautinei tolerancijos dienai. Šių metų simbolis – raktas. Mokiniai kūrė savo simbolius, kuriais papuošė mokyklos koridoriuje „augantį“ medį.

Pradinių klasių mokiniams ir priešmokyklinukams patrauklią pamoką apie toleranciją vedė mokytoja Kristina Mikolajūnienė. Smagios pasakos apie kačiuką, bandžiusį pasikeisti kailiuko spalvą, klausymas virto diskusija apie skirtybes, duotybes bei gebėjimą tai priimti. Kokie būna žmonės, kur jie gyvena ir kaip reaguotum, jei į klasę įžengtų kitoks žmogus? Pamoka su žaidybiniais elementais neprailgo ir sukėlė daug teigiamų emocijų.

5–10 klasių mokiniams tolerancijos pamoką vedė lietuvių kalbos mokytoja Roma Vareikienė. Žaisdami, klausydami, žiūrėdami filmuotą medžiagą mokiniai kalbėjo apie Tolerancijos svarbą, prisiminė istorijos faktus, kūrė achrostiką žodžiui „Tolerancija“. Šią dieną visi turėjo po raktą, gebantį atrakinti kitų širdis.

Lenkijos Nepriklausomybės minėjimas

2018-ieji metai yra ypatingi Lietuvos ir Lenkijos valstybėms, kurias sieja istorija, kultūra, politika, kurios mini valstybių atkūrimo šimtmečius. Šūkis ,,Už jūsų ir mūsų laisvę“ skambėjo per šimtmečius, pradedant nuo sukilimo prieš carizmą iki ,,Solidarumo“ Lenkijoje ir Sąjūdžio Lietuvoje. Lapkričio 8 d. mūsų mokykloje buvo gražiai paminėtas atkurtos Lenkijos Respublikos nepriklausomybės 100-metis – nacionalinė šventė Lenkijoje, kuri švenčiama lapkričio 11- ąją. Minėjime dalyvavo svečiai, tėvai, mokytojai ir mokiniai. Širvintų rajono savivaldybės mero pavaduotoja I. Vasiliauskienė pasveikino susirinkusius su švente, pasidžiaugė, kad dvi tautos tais pačiais metais švenčia svarbius jubiliejus, įteikė mokyklai dovanų. L. Jakštienė, mokytoja, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas, pasveikino visus su švente, priminė lietuvių ir lenkų tautų, sunkų kovos kelią dėl savo laisvės ir nepriklausomybės. Istorijos mokytojas M. Buinickas supažindino su svarbiausiais istoriniais įvykiais siekiant nepriklausomybės. Šventiniame koncerte šoko mūsų mokyklos mergaičių ir pradinių klasių mokinių šokių kolektyvai (vadovė mokytoja K. Mikolajūnienė). Renginio svečiai – Vilniaus r. Rudaminos ansamblio ,,Rudamianka“ nariai – smagiai grojo, dainavo patriotines dainas, skaitė eiles. Nuoširdžiai visiems dėkojame.

Smagi išvyka į Druskininkus

Spalio mėnesį, įgyvendindami projektą„Pažink ir atrask Tėvynės grožį“, pradinių klasių mokiniai su mokytoja Kristina Mikolajūniene vyko į Druskininkus.  Pirmoji kelionės stotelė – Merkinės piliakalnis, stūksantis Merkio ir Nemuno santakoje. Mokiniai, įkopę į 26 metrų aukščio Merkinės apžvalgos bokštą, grožėjosi kraštovaizdžiu. Buvo labai įdomi ,,Sūri pamoka“ skulptoriaus Tauro Česnulevičiaus kūrybinėse dirbtuvėse. Vyko linksmas užsiėmimas, kurio metu mokiniai turėjo galimybę pasikliauti savo kūrybingumu ir vaizduote bei pasigaminti rankų darbo suvenyrus – druskinukus. Atvykę į Druskininkus ir vaikščiodami vaizdingomis Druskonio, Nemuno, Ratnyčėlės pakrantėmis, mokiniai sužinojo ne tik apie sūriąsias mineralines versmes, bet ir apie kitas šiame krašte gamtos stichijų krečiamas išdaigas. Prie „Grožio“ šaltinio mokiniai prausėsi mineraliniu vandeniu, o gydyklų biuvetėje ragavo mineralinio vandens, išgauto tiesiai iš gręžinio. Miesto centre, prie nuostabaus grožio fontano, klausėsi muzikos. Dar viena pramoga, kurią išbandė mokiniai, – visus metus veikiantis lynų keltuvas, kuris per 7,5 minutes „nuskraidino“ į kitą Nemuno pusę. Kelionės metu, būdami 45 metrų aukštyje, pro keltuvo langus, tarsi iš apžvalgos rato, vaikai grožėjosi įspūdingais Druskininkų kurorto miškais, Nemuno upės vingiais ir nuostabia miesto panorama. Kadangi oro sąlygos buvo palankios, dar pusvalandį mokiniai praleido moderniai įrengtoje žaidimų aikštelėje. Grįždami namo, vaikai dalijosi įspūdžiais ir teigė, kad tai buvo pati smagiausia ekskursija.