Barskūnų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo Europos judumo savaitės vienos dienos akcijoje. Mokiniai šį rytą į mokyklą atvyko kitaip: dviračiais, paspirtukais arba pėsčiomis. Kūno kultūros mokytoja pravedė mankštą gryname ore.

Žygis po Barskūnų apylinkes

Vykdydami projektą „Pažink ir atrask Tėvynės grožį“, pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai išsiruošė į žygį. Kelionės tikslas – susipažinti su Barskūnų apylinkės gamta, nueiti iki Ringės upelio. Apsivilkę liemenes ir pasikartoję saugaus eismo taisykles, iškeliavo.Eidami mokiniai ne tik grožėjosi auksiniu rudeniu, kaimo vaizdais, bet ir tyrinėjo aplinką. Prie Ringės upelio mokiniai atliko vandens tyrimą. Sėmė vandenį i puodelius ir per specialią lupą stebėjo jo sudėtį. Prisirinkę obuolių, linksmi grįžo į mokyklą.

Saugaus eismo pamoka!

Rugsėjo 13 dieną mūsų mokykloje lankėsi policijos pareigūnė Ginta Čepienė. Pradinių klasių mokiniams ir priešmokyklinukams pareigūnė pravedė saugaus eismo pamoką: mokiniai žiūrėjo filmą „Pėsčiųjų perėja“, atsakinėjo į klausimus, atliko užduotis, mokėsi, kaip taisyklingai užsidėti atšvaitus, apsivilkti šviesą atspindinčias liemenes, kad būtų matomi tamsiu paros metu kelyje. Pakartojo saugaus eismo taisykles, kaip pereiti gatvę išlipus iš autobuso, kaip taisyklingai segėti saugos diržus automobilyje. Mokinių laukė staigmena – į svečius atėjo policijos šuo Amsis, kuris labai linksmai bendravo su vaikais dar kartą primindamas, kad saugumu kelyje turi rūpintis kiekvienas.

Projektas „Pažink ir atrask Tėvynės gamtos grožį“

Gegužės mėnesio pabaigoje pradėjome vykdytį projektą iš Širvintų rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos 2018 m. lėšų „Pažink ir atrask Tėvynės gamtos grožį“. Pirmas susitikimas vyko Žibėnų kaime pas ūkininkus Jankun. Ūkininkai parodė didelį įvairių galvijų ūkį. Mokiniai pamatė kaip auginami ir šeriami galvijai, sužinojo ką ūkininkai gamina iš pieno, kur realizuoja savo produkciją. Rugsėjo 11 dieną lankėmės ekologiniame Joanos Zinkevičienės augalininkystės, sodininkystės, uogininkystės ūkyje Barčių kaime. Šiame ūkyje mokiniai buvo supažindinti su įvairiais augalais, medžiais, vaiskrūmiais, uogų veislėmis. Ūkininkė ne tik parodė didelį moliūgų lauką, bet ir pakvietė pasivaikščioti po ūkininkės rankomis sodintą ąžuolų alėją, pavaišino ekologiškomis avietėmis.

Mokinių atostogos Lenkijoje

Šiemet liepos 29 –  rugpjūčio 5 dienomis dešimt Širvintų r. Barskūnų pagrindinės mokyklos mokinių dalyvavo tarptautiniame projekte „Wakacje dla malych kresowian“, kuris vyko Varšuvoje. Vaikai po du buvo apgyvendinti lenkų šeimose. Užsiėmimų metu jie turėjo galimybę bendrauti tarpusvyje, užmegzti artimesnius ryšius vieni su kitais. Šis projektas buvo naudingas ir tuo, kad įvairių veiklų metu lankydamiesi garsiuose objektuose Varšuvos senamiestyje – sukilimo muziejuje, Karališkoje pilyje, prezidento rūmuose, seime – mokiniai susipažino su Lenkijos istorija ir kultūra. Be istorines žinias praplečiančios pažintinės veiklos, lankant istorinius ir strategiškai svarbius valstybei  objektus, vaikai lepinosi ir smagiomis pramogomis: maudėsi baseine, žaidė boulingą, laipiojo įvairiomis karstyklėmis, lankėsi zoologijos sode, planetariume, o projekto pabaigoje buvo nustebinti gausiomis dovanomis. Barskūnų pagrindinės mokyklos vardu noriu padėkoti mokiniams, kad atstovaudami savo mokyklai „Wakacje dla malych kresowian“ projekte buvo drąsūs, imlūs, šaunūs bei mandagūs.

Mokytoja K. Mikolajūnienė

Mokslo ir žinių dienos šventė

Rugsėjis vėl sugrąžino mus iš vasaros į mokyklą. Sugrąžino augti, mokytis, bendrauti bendradarbiauti. Mokslo metų pradžios šventėje dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės mero pavaduotoja I. Vasiliauskienė ir Jauniūnų seniūnijos seniūnas R. Jasevičius. Susirinkusius sveikino mokytoja, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas Lina Jakštienė. Šventę rengė dešimtos klasės mokiniai.

Gerų 2018 – 2019 mokslo metų!