Antikorupcijos dienos minėjimas

Gruodžio 7 d. 5–10 klasių mokiniai dalyvavo dorinio ugdymo ir istorijos, pilietinio ugdymo integruotoje pamokoje ,,Sąžiningas pilietis – Lietuvos ateitis“, skirtoje Tarptautinei antikorupcijos dienai, kurią vedė dorinio ugdymo mokytoja V. Buinicka ir istorijos, pilietinio ugdymo mokytojas M. Buinickas. Pirmiausia mokiniams buvo pasiūlyta įsivaizduoti pasiklydusį žmogų ar jūreivius blaškomus audros. Kas jiems galėtų pagelbėti? Visiems jiems praverstų kompasas, nurodantis kelią, kuris padėtų išspręsti keblias situacijas. Renginio dalyviai diskutavo apie žmogaus vietą šiame pasaulyje, kuriame labai daug pagundų, apie kiekvieno žmogaus galimybę pasirinkti, apie sąžinės balsą.

Į pamoką „atvyko“ du nepažįstami personažai: vienas sąžiningas, o kitas korumpuotas. Mokiniai gavo ant lapelių surašytas žmogaus vertybes bei ydas ir turėjo ,,aprengti“ personažus. Paaiškėjo, kuris korumpuotas, o kuris ne. Renginio metu mokiniai išsiaiškino, kad korupcija gali reikštis įvairiose srityse: versle, medicinoje, sporte, politikoje, žiniasklaidoje, privačiame sektoriuje, sužinojo apie institucijas, kurių veikla susijusi su korupcija, jos kontrole ar prevencija.