Tolerancijos diena

Kiekvienais metais lapkričio 16-ąją Širvintų r. Barskūnų pagrindinėje mokykloje minima Tolerancijos diena. Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės, ir turi vienodas teises kaip ir tu. Šių metų simbolis – rankos. Mokiniai ir mokytojai kūrė simbolinį Tolerancijos medį, kurio lapai – rankos. Mokytojai pamokų metu kalbėjo apie toleranciją, apie teisę būti kitokiam, priminė istorinius netolerancijos faktus, diskutavo apie žmogaus rankų, galinčių kurti, tverti ir rankų, galinčių skaudinti ir naikinti, galią.

Netradicinė pamoka apie teatrą

Teatras – paslapčių ir netikėtumų menas, kuris žavi kiekvieną vaiką. Lapkričio 13 dieną į netradicinę pamoką 1–6 klasių mokinius pakvietė buvusi Barskūnų pagrindinės mokyklos mokinė, aktorė Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė ir Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Arnas Ašmonas. Susitikimo metu mokiniai kalbėjosi apie teatrą, apie aktoriaus profesiją, žaidė įvairius žaidimus, „kūrė“ muziką. Aktoriai maloniai bendravo su vaikais, mokiniai jautėsi puikiai ir dar kartą įsitikino, kad be teatro gyvenimas būtų labai nuobodus.
Nuoširdžiai dėkojame svečiams ir laukiame kitų susitikimų.